تبلیغات
علمدار جبهه - امام علی «ع» :: قسمت اول
علمدار جبهه :: حاج حسین خرازی علمدار جبهه :: حاج حسین خرازی علمدار جبهه :: حاج حسین خرازی علمدار جبهه :: حاج حسین خرازی علمدار جبهه :: حاج حسین خرازی
ویژه نامه پایگاه علمدار جبهه
علمدار جبهه
» یاران ناب
بسم الله الرحمن الرحیم
مجموعه ای از یاران و مومنان ناب شیعه در این مجوعه به نمایش گذاشته میشود تا کمکی باشد برای کسب اطلاعات بیشتر درباره بزرگان شیعه . هدف از تاسیس این بخش این است تا بدانیم که بزرگان شیعه اشخاصی همچون مالک اشتر؛سلمان فارسی؛عمار یاسر و... چگونه به این مقام والا رسیده اند.جهت اطلاع از آخرین مطالب این بخش در خبرنامه عضو شوید.
آرشیو کامل
حمایت از علمدار جبهه
پایگاه فرهنگی و مذهبی علمدار جبهه
 
علمدار جبهه :: حاج حسین خرازی
بسم الله الرحمن الرحیم

حدیث (022):
و از میان مردم كسى است كه جان خود را براى طلب خشنودى خدا مى‏فروشد (و در «لیلة المبیت» در بستر پیغمبر میخوابد»؛ و خدا نسبت به [این‏] بندگان مهربان است‏.(قرآن کریم :: بقره 207)


سلام
امروز در ویژه برنامه یاران ناب به یکی از بهترین همراهان حضرت رسول اکرم میپردازیم ، کسی که تا آخرین قطره خون همانند رسول اکرم زندگی میکرد ، کسی که آنقدر غرق در مناجات میشد که هنگام نماز تیر از پایش میکشیدند و او نمیفهمید ، کسی که از بهترین خلائق بود . امروز به اندازه فهم خود و درک خود (که بسیار ناچیز و کم است) شخصیت بلند مرتبه ای همچون حیدر کرار ، مولای متقیان ، علی«ع» را مورد بررسی قرار میدهیم و ثوابش را به شهید حسین خرازی هدیه میکنیم.
از ابتدا آغاز کنیم که امام علی در داخل خانه کعبه چشم به دنیا گشود و در خانه ی دیگر خدا یعنی مسجد از این دنیا رفت و چه سعادتی بیشتر از این ؟؟؟
سعادتی که حضرت عیسی «ع» به آن نرسید چرا که خداوند هنگام متولد شدن عیسی به مادرش مریم فرمود که «أُخْرُجِى عَنِ الْبَیْت فَإِنَّ هَذِهِ بَیْتُ الْعِبَادَةِ لاَ بَیْتُ الْوِلادَةِ» (به این معنی که ؛ از این خانه (مسجد؛بیت المقدس) بیرون برو که اینجا مکان عبادت است نه ولادت) ولی در عوض به حضرت فاطمه بنت اسد دستور رسید که یا فاطمه داخل شو به این خانه و حضرت فاطمه بنت اسد داخل شدند و پس از سه روز با فرزندی زیبا و خوش سیما از آن خارج گشتند.شاید خدا در این عمل حکمتی دارد که شاید با چندی حدیث گردی بتوان آن را یافت که پیغمبر (ص) فرمودند :: ذکر و نام علی عبادت است یا چند خط قبل برگردیم که خدا به مریم دستور داد این مکان جای عبادت است نه ولادت شاید منظورش این باشد که اینجا مخصوص به دنیا امدن علی است نه کس دیگر و معنای دیگری میدهد که ، در علی و عبادت فرقی نیست ...
بر مشاهده کامل این مطلب بر روی ادامه مطلب کلیک نمایید
قسمت اول :: مقام امام علی «ع» از همه پیامبران  بالاتر است.
اینکه مقام والای امیرالمومنین از پیامبران بالاست  در آن شکی نیست
آیا مقام حضرت آدم بالاتر است یا امام علی ؟ :: در پاسخ به این سوال باید بگوییم که مقام حضرت آدم بسیار مقام ولایی است اما در نزد امام علی بسیار ناچیز است چرا که خداوند به آدم فرمود : ای آدم تو با همسرت در بهشت سكونت كن ، و از نعمتهای آن گوارا هر چه می‏خواهید بخورید اما نزدیك این درخت نشوید كه از ستمگران خواهید شد . ولی حضرت آدم (ع) ترک اولی کرد . ترک اولی گناه نیست بلکه انجام دادن عملی است که بهتر از آن را می توان انجام داد و ترک اولی برای مردم عادی جایز است خداوند انتظار دارد که انبیاء و اولیاء علیهم السلام همیشه کار بهتر انجام داده و ترک بهتر ننمایند. و به آن نزدیک شد واز میوه آن چید . اما خداوند همه چیز دنیا را برای امیرالمؤمنین علی (ع) حلال کرد ، اما حضرت به دنیا نزدیک نشد ، كه زندگی قانع وغریبانه او وكمك به بینوایان و فقیران و یتیمان مسلمان ، نشانی از بنده گی و اطاعت او در برابرالله (عزوجل) میباشد.

آیا مقام حضرت نوح و حضرت لوط بالاست یا امام علی ؟ :: در مورد حضرت لوط باید بگوییم که ایشان همسری بدکاره داشتند ، ولی همسر امام علی سیدة نساء العالمین هست و در مورد حضرت نوح همین بس که پسر او از مفسدان بود ولی پسران حضرت امیر سیدین شباب اهل جنه هستند و البته اینگونه نیز امده که نوح «ع» قوم خود را نفرین نمود اما با اینکه مسلمانان امام علی «ع» را بسیار عذاب میدادند ، مولا آنان رو نفرین نمیکرد بلکه فقط عجل خود را از خدا میخواستند.

آیا مقام پیامبران اولوالعزم بالاتر است یا امام علی ؟ :: در پاسخ به این سوال باید بگوییم که آری از پیامبران الوالعزم نیز بالاتر است با یک دلیل ساده بالا بودن مقام مولا را از حضرت نوح «ع» و حضرت عیسی «ع» را بیان نمودیم ولی سایر پیاممبران همانند ابراهیم «ع» و موسی «ع» چطور؟ حضرت ابراهیم به خدا چنین گفت که : خدایا! به من نشان بده چگونه مردگان را زنده میكنی ؟ فرمود:مگر ایمان نیاوردهای؟ عرض كرد: آری، ولی می‏خواهم قلبم آرامش ‍ یابد. فرمود: در این صورت، چهار نوع از مرغان را انتخاب كن! و آنها را پس از ذبح كردن، قطعه قطعه كن و درهم بیامز ، سپس برهر كوهی، قسمتی از آن را قرار بده، بعد آنها را بخوان، به سرعت به سوی تو می‏آیند! و بدان خداوند قادر و حكیم است، هم از ذرات بدن مردگان آگاه است، و هم توانایی بر جمع آنها دارد. ( سوره بقره آیه 260 ) امّا امام علی (ع (فرمود: اگر پرده ها عقب رود تا من غیب را ببینم برای من هیچ فرقی نمی کند و به یقینم افزوده  نمی گردد ، یعنی بقدری به قیامت ایمان دارد که گوئی هر لحظه قیامت را می بیند
در رابطه با حضرت موسی نیز همین یک مورد کافی است که بدانیم مقام چه کسی والاتر است ، حضرت موسی به خدا گفت :
وقتی خداوند به او امر کرد که برای دعوت فرعون برود، حضرت موسی (ع) عرض کرد : پروردگارا من از آنها یك تن را كشته‏ام می‏ترسم مرا به قتل برسانند . و برادرم هارون زبانش از من فصیحتر است، او را همراه من بفرست تا یاور من باشد و مرا تصدیق كند؛ می‏ترسم مرا تكذیب كنند . امّا شبی که کفّار تصمیم گرفتند حضرت رسول اللّه (ص) را بقتل برسانند و چهل شمشیرزن دور خانه پیامبر (ص) جمع شده بودند ، پیامبر (ص) به علی (ع) فرمود : یا علی آیا جای من می خوابی؟ مولی علی (ع) فرمود: آیا جان شما درامان خواهد بود؟ حضرت رسول اكرم (ص) فرمود: بله  ! علی (ع)  فرمود: جان من بفدای جان شما و در بستر پیامبر (ص) خوابید و نترسید.

آیا مقام حضرت رسول اکرم بالا تر است یا امام علی ؟
:: از مولای متقیان در رابطه با همین موضوع سوال شد ایشان فرمودند من عبدی هستم از امت محمد «ص» پس از اینجا میفهمیم که مقام پیامبر از امام علی بالاتر است.
ان شالله عمری باشد در قسمت دوم به مظلومیت علی «ع» خواهیم پرداخت


مربوط به موضوع : ویژه برنامه یاران ناب
ادامه مطلب
نویسنده : خادم حاج حسین خرازی .:. تاریخ : 16:50 .:. نظرات()
1392/10/27 11:28
با سلام،
فراخوان "چی شد نـماز خوان شدم؟" آغاز شد!

از ما حمایت کنید ، حتی با یک خاطره ...
برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس زیر بیایید:

http://worldprayer.ir/post/427
1392/10/23 14:03
سلام واقعا عالی بود بدون اغرار میگم خیلی خوب بود خسته نباشید واقعا اگه مایل به تبادل لوگو بودید خبر کنیـــد یاعلی
خادم حاج حسین خرازی:سلام
با افتخار لینک شدید
یاحق
1392/10/21 17:37
سلام همسنگر
با معرفی کتاب به روز هستم تشریف بیارید
1392/10/20 17:18
سلام.با یک روایت زیبا به روز هستم.تشریف بیارید
خادم حاج حسین خرازی:
1392/10/16 20:33
ســـــــــــلام برادر , واقعا جالب بود و استفاده بردیم ... خدا خیرتون بده
اجــــــــرتون با مولا امیرالمومنین (ع)
خادم حاج حسین خرازی:سلام
ممنون از حضور گرمتون
یاحق
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
طراحی اختصاصی